Który mebel pod telewizor sprawdzi się najlepiej?

który mebel pod telewizor - szafka RTV czy komoda?

Meble pod telewizor są kluczowym elementem aranżacji salonu, oferując nie tylko miejsce na odbiornik, ale również na głośniki czy inne dekoracje. Jednak, która szafka RTV będzie idealnie pasowała do Twojego wnętrza? A może lepiej zdecydować się na komodę? Pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru!

Nowoczesna szafka RTV pod telewizor

Szafka RTV czy komoda?

Kiedy dobierasz meble pod telewizor, ważne jest, abyś brał pod uwagę nie tylko rozmiar telewizora i pomieszczenia, ale także własne preferencje. Komoda, często umieszczona centralnie w salonie, przyciąga uwagę i staje się częścią oglądanej przestrzeni. Dlatego telewizor umieszczony na komodzie powinien wyglądać proporcjonalnie i być stabilnie osadzony. Współczesne telewizory są zazwyczaj lekkie i cienkie, co oznacza, że nawet duże ekrany nie wymagają ogromnych szafek. Unikaj zbyt dużych mebli, które mogą stworzyć nieproporcjonalną konstrukcję na ścianie. W kwestii wzornictwa, możliwości są ogromne – od prostych, skandynawskich komód po minimalistyczne modele bez uchwytów, aż po vintage komody z lat 60.

Kolejną istotną kwestią jest wielkość i pojemność mebla pod telewizor. Jeśli nie potrzebujesz wielu półek i szuflad do przechowywania, może warto rozważyć lżejsze i bardziej minimalistyczne modele. W mniejszych mieszkaniach, gdzie każda przestrzeń ma znaczenie, większe szafki mogą być najlepszym wyborem.

szafka RTV COLGANTE kaszmir doskonały wybór | Lukmebel.pl

Szafka RTV

Szafka RTV powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić odbiornik oraz dodatkowe urządzenia, takie jak głośniki, modem czy odtwarzacz płyt. Upewnij się, że wybrany model spełnia te wymagania. Szafka RTV pod telewizor to rozwiązanie zarówno designerskie, jak i funkcjonalne, oferujące dodatkową przestrzeń do przechowywania. Jeśli potrzebujesz miejsca na dokumenty, kable czy inne przedmioty, komoda może okazać się idealnym wyborem.

Meblościanka do salonu Vienna | Lukmebel.pl

Komoda bez szuflad pod telewizor

Komoda pod telewizor to nie tylko praktyczne, ale także designerskie rozwiązanie do salonu lub sypialni. Zazwyczaj większa niż standardowa szafka pod telewizor, komoda oferuje dodatkowe półki i szuflady, co jest ogromną zaletą w małych mieszkaniach. Umieszczając komodę pod telewizorem w salonie, można w niej pomieścić nie tylko płyty czy filmy, ale również dokumenty, ładowarki, kable – wszystko to, na co zwykle brakuje miejsca w niewielkich przestrzeniach mieszkalnych.

Komoda to nie tylko mebel, który podtrzymuje telewizor, ale również dekoracyjny element wystroju wnętrza. Może stanowić uzupełnienie kanapy lub pełnić rolę ozdobnego akcentu, zwłaszcza w minimalistycznie urządzonych salonach, o którym pisaliśmy więcej tutaj. Dzięki różnorodności wzorów i stylów, designerska komoda może być mocnym punktem, dodającym charakteru i wyrazu całej przestrzeni mieszkalnej.

doskonała komoda ONYX na złotych nóżkach

Stolik pod RTV nowoczesny wybór

Stolik RTV jest dobrym pomysłem, jeśli nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Zazwyczaj są one mniejsze i przeszklone, co sprawia, że nadają wnętrzu lekkości. Warto jednak pamiętać o estetycznym przechowywaniu na nich bibelotów. Zobacz więcej o meblach do małego salonu.

Szafka RTV AURORA dostępna w sklepie Lukmebel.pl

Meble pod wiszący telewizor

Zawieszenie telewizora to jeden z nowocześniejszych sposobów na zaoszczędzenie przestrzeni w wnętrzu. Dodatkowo, telewizor podwieszany oferuje duże możliwości regulowania kąta nachylenia, umożliwiając łatwe dopasowanie do wysokości wzroku. Choć telewizor można powiesić na panelu, nie każdy panel posiada maskownicę, co może powodować nieestetyczne zwisające kable. Chociaż montaż na panelu jest nowoczesny, lepszym pomysłem może być zamontowanie telewizora innym sposobem, a pod nim umieszczenie interesującej półki lub szafki.

Niezależnie od tego, czy telewizor stoi, czy wisi, warto umieścić pod nim jakiś mebel – w ten sposób przestrzeń między telewizorem a podłogą nie będzie wydawać się pusta. Praktycznie każdy rodzaj półki, szafki RTV lub komody może być tu odpowiednią opcją.

Podsumowanie

Wybór mebli pod telewizor zależy głównie od indywidualnych preferencji oraz charakteru pomieszczenia. Bez względu na to, czy decydujesz się na szafkę RTV, komodę czy stolik, ważne jest, aby dopasować mebel do stylu i wielkości wnętrza. Dzięki temu możesz stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń do oglądania telewizji oraz relaksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *