Jakie krzesła do jadalni wybrać?

Krzesła do jadalni jakie wybrać

Jadalnia to jedno z miejsc, w którym spędzamy ogromną ilość czasu. Stół gromadzący domowników do wspólnych posiłków oraz odwiedzających gości. Aranżacja jadalni na pierwszy rzut oka może wydawać się prostą sprawą, jednak wybór odpowiedniego solidnego stołu i wygodnego, stylowego krzesła do jadalni jest ciężkie ze względu na różnorodność i szeroki wybór.

tradycyjne drewniane krzesła do jadalni

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła do jadalni?

Oczywistą rzeczą, że pierwsze, na co zwracamy uwagę to wygląd. Jednak oprócz tego jest kilka innych aspektów, które warto przeanalizować, aby krzesła w jadalni były jak optymalne.

  1. Wysokość – To podstawowa kwestia doboru odpowiedniego krzesła. Standardowa wysokość krzesła do jadalni wynosi zazwyczaj około 45-48 centymetrów od siedziska do podłogi. Jednakże, aby dokładnie dopasować wysokość krzesła do jadalni, warto wziąć pod uwagę wysokość stołu. Optymalna wysokość krzesła powinna umożliwiać swobodne siedzenie przy stole, z nogami wygodnie opartymi na podłodze i łokciami na wysokości blatu. Standardowo, odległość od siedziska krzesła do dolnej krawędzi blatu stołu powinna wynosić około 28-30 centymetrów. Dlatego wysokość krzesła będzie się różnić w zależności od wysokości stołu, który zamierzamy używać.
  2. Głębokość siedziska – Nie pozorna sprawa, która jest istotnym elementem podczas wyboru krzeseł. Zbyt głębokie siedzisko jest niesprzyjające dla kręgosłupa, a zbyt płytkie obciążają nogi. Wybierz krzesło, które pozwala utrzymać około 1/3 uda poza siedziskiem.
  3. Mobilność – Ciężkie krzesła mogą wyglądać świetnie, ale znacznie trudniej je odsunąć od stołu, czy też przenieść w inne miejsce. Znacznie lepszym wyborem są lekkie i zgrabne krzesła, które bez problemu można przestawiać. Krzesła o delikatniej konstrukcji cieszą się dużą popularnością.
zjawiskowy zestaw krzeseł do jadalni w nowoczesnym stylu
Mass Image Compressor Compressed this image. https://sourceforge.net/projects/icompress/ with Quality:60

Rodzaje krzeseł do jadalni

Krzesła tapicerowane do jadalni – Aktualne trendy sprawiają, że to jeden z najczęstszych wyborów. jeżeli poszukujesz miękkiego i wygodnego siedziska oraz oparcia. Tkanina jest mało odporna na zabrudzenia, dlatego zastanów się, czy właśnie krzesło tapicerowane będzie dla Ciebie optymalnym wyborem.

Krzesło drewniane – Tradycyjny i klasyczny wybór. Jest to uniwersalne rozwiązanie, ponieważ doskonale komponuje się w nowoczesnych, jak i rustykalnych czy loftowych aranżacjach. W odpowiednio dobranym kolorze będą świetnie wyglądać z całą aranżacją. Drewno jest materiałem ponadczasowym i bardzo wytrzymałym, co zapewni Ci wieloletni komfort.

Drewniane krzesło do jadalni

Krzesło z podłokietnikiem – zapewniające wygodę i funkcjonalność podłokietniki to znakomita propozycja do jadalni. Jeżeli przewodnią cechą jest użyteczność mebli. Należy pamiętać, że krzesło z podłokietnikiem jest zazwyczaj szersze. Zwróć uwagę na wymiary i sprawdź, czy zmieści się pod blatem twojego stołu, by można jest łatwo wsunąć, gdy nie będą użytkowane.

Nowoczesne krzesło z podłokietnikiem w stylu glamour

Jak dopasować krzesła do aranżacji

1. Określ styl aranżacji:
Zanim wybierzesz krzesło do jadalni, zwróć uwagę, jaki styl jest w danym wnętrzu. Czy to będzie nowoczesne, klasyczne, rustykalne czy minimalistyczne wnętrze – Krzesła powinny współgrać ze stylem reszty mebli i dekoracji.
2. Zwróć uwagę na proporcje:
Dobrze dobrany krzesła powinny być proporcjonalne do wielkości pomieszczenia oraz do stołu, przy którym będą stać. Krzesła zbyt duże mogą przytłaczać przestrzeń i być mało użytkowe, podczas gdy zbyt małe mogą sprawić, że pomieszczenie wyda się puste i będzie niekomfortowe.
3. Kolor i materiał:
Kolor i materiał krzeseł powinny być zgodne z resztą aranżacji. Możesz wybrać krzesła w kontrastowym kolorze, aby dodać energii do pomieszczenia, lub w tym samym kolorze co reszta mebli, aby stworzyć spójny wygląd.

Doskonały zestaw do jadalni w stylu industrialnym

4. Przemyśl wygodę:
Nie zapominaj o wygodzie! Krzesła powinny być wygodne do siedzenia przez dłuższy czas, szczególnie jeśli będą używane przy stole do jadalni. Sprawdź, czy wysokość siedziska jest odpowiednia i czy krzesło zapewnia odpowiednie podparcie pleców.
5. Testuj różne opcje:
Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, przetestuj różne krzesła w pomieszczeniu. Sprawdź, jak wyglądają w różnych warunkach oświetleniowych i jak wpływają na ogólny wygląd aranżacji.

Nowoczesny zestaw krzeseł do białego stołu

Jakie krzesła w jadalni do białego stołu?

Podstawową zaletą białego blatu jest to, że pasuje do niego prawie każdy rodzaj krzesła. Aktualnie trendy promują kontrast, czyli np.: połączenie bieli z czernią. Jednak trendy potrafią zmieniać się błyskawicznie, a krzesła i stół często kupujemy na lata. Biel z bielą to połączenie niewychodzące z mody tworzy spójne i eleganckie połączenie. Jeżeli preferujesz styl skandynawski, zobacz białe krzesła z drewnianymi dodatkami. Odkryj szeroką ofertę krzeseł Lukmebel i wybierz krzesła do swojej jadalni na lata. Jeżeli zastanawiasz się czy biały stół do odpowiedni wybór, zobacz jak odpowiednio dobrać stół do jadalni.

Podsumowanie

To zadanie nie należy do łatwych, jest wiele zmiennych i małych czynników, które wpływają na odpowiedni wybór krzeseł do jadalni. Zdecydowanie warto postawić na lekkie i użytkowe krzesła. Kwestia wizualna zależna jest od twojej wizji i jaką aranżację planujesz w swojej jadalni. Przejdź na Lukmebel i zobacz szeroką ofertę krzeseł do jadalni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *