Zestaw Mebli Onyx w 3 wariatach do Salonu dostępny w sklepie Lukmebel.

Jasne meble czy ciemne w salonie lub może pośrednia kolorystyka?

Jedną z decyzji, której należy podjąć, jest Kolor mebli – czy wybrać jasne meble czy ciemne w salonie a może coś pośredniego? Ta decyzja ma duży wpływ na charakter i wygląd salonu.

W tym artykule przeanalizujemy wady i zalety każdego odcienia na podstawie jednej z naszych najlepszych kolekcji mebli o nazwie Onyx.

Mam nadzieje że dzięki tej analizie podejmiesz właściwą decyzje oraz nasza kolekcja przekona cię do jej zakupu.

Zestaw Mebli Onyx w Białym Połysku dostępny na Lukmebel

Jakie są korzyści i ograniczenia jasnych mebli?

Jasne meble są często wybierane do salonów, ze względu na swoją elegancję i lekkość. Oto kilka zalet i wad jasnych mebli:

Zalety:

 • Jasne meble optycznie powiększają przestrzeń i dodają jej jasności, co jest szczególnie ważne w przypadku niewielkich salonów.
 • Meble są uniwersalne i pasują do różnych stylów i kolorów ścian. Dzięki temu łatwiej jest je dopasować do wnętrza.
 • Łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ zabrudzenia są mniej widoczne niż na ciemnych meblach.

Wady:

 • Jasne meble są bardziej narażone na zabrudzenia i plamy, co może wymagać częstszego czyszczenia.
 • Mogą wydawać się zbyt chłodne i bez wyrazu, szczególnie w przypadku salonów z jasnymi kolorami ścian.
 • Wymagają ostrożnego traktowania, ponieważ łatwiej na nich widoczne są zarysowania i uszkodzenia.

Podsumowując, wybierając jasne meble do salonu, należy wziąć pod uwagę ich zalety i wady. Jasne meble są uniwersalne i dodają przestrzeni jasności, ale jednocześnie są bardziej narażone na zabrudzenia i plamy.

Warto również pamiętać o tym, że jasne meble będą lepiej się prezentować w połączeniu z odpowiednim oświetleniem i kolorami ścian.

Zestaw Mebli do Salonu Onyx w Czarnym Połysku dostępny na Lukmebel

Ciemne mebli w salonie – co warto wiedzieć przed dokonaniem wyboru

Ciemne meble w salonie mogą być ciekawą alternatywą dla jasnych mebli. Oto kilka wad i zalet ciemnych mebli:

Zalety:

 1. Elegancki wygląd – ciemne meble często wydają się bardziej eleganckie i luksusowe niż jasne meble. Ich kolor może dodać salonowi stylu i klasy.
 2. Optyczne zdefiniowanie przestrzeni – ciemne meble mogą pomóc w zdefiniowaniu przestrzeni i podzieleniu jej na mniejsze strefy. Dzięki temu salon może wydawać się bardziej zorganizowany i uporządkowany.
 3. Trwałość – ciemne meble często ukrywają zabrudzenia i ślady użytkowania, dzięki czemu wyglądają na bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia.

Wady:

 1. Wizualne zmniejszenie przestrzeni – ciemne meble mogą sprawić, że pomieszczenie wydaje się mniejsze i mniej przestronne. Dlatego też, jeśli salon jest mały, ciemne meble mogą nie być najlepszym wyborem.
 2. Trudniejsze w utrzymaniu czystości – podobnie jak w przypadku jasnych mebli, ciemne meble wymagają regularnego czyszczenia, aby utrzymać swój wygląd. Jednakże, ze względu na ciemny kolor, ewentualne plamy mogą być bardziej widoczne i trudniejsze do usunięcia.
 3. Ciężki wygląd – ciemne meble mogą wydawać się zbyt masywne i ciężkie, co może przytłoczyć salon i sprawić, że będzie się wydawał ciemny i ponury.

Podsumowując, ciemne meble w salonie mają swoje wady i zalety, podobnie jak jasne meble. Przy wyborze koloru mebli należy wziąć pod uwagę styl i wielkość pomieszczenia, a także preferencje i potrzeby użytkowników.

Zestaw Mebli do Salonu w Kolorze Dąb Flagstaff dostępny na Lukmebel.

A może warto rozważyć zakup mebli w odcieniu pośrednim?

Wybór pośredniego koloru mebli do salonu może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć skrajności jasnych i ciemnych tonacji. Oto kilka zalet i wad mebli w pośrednim kolorze:

Zalety:

 1. Wszechstronność – meble w pośrednim kolorze są zazwyczaj łatwiejsze do dopasowania do innych elementów wyposażenia w salonie. Mogą one łatwiej łączyć się z jasnymi lub ciemnymi ścianami, dekoracjami i akcesoriami, dzięki czemu tworzą spójną całość.
 2. Optyczne rozszerzenie przestrzeni – pośrednie kolory mebli, takie jak beż czy szary, mogą sprawić, że pomieszczenie wydaje się większe i bardziej przestronne.
 3. Uniwersalność – meble w pośrednim kolorze mogą pasować do różnych stylów aranżacji, od klasycznego po nowoczesny. Dzięki temu są one uniwersalnym rozwiązaniem dla wielu osób.

Wady:

 1. Mniej ekstrawagancki wygląd – meble w pośrednim kolorze mogą wydawać się mniej oryginalne i ekstrawaganckie niż jasne lub ciemne meble. Dlatego jeśli szukasz mebli, które będą stanowiły centralny punkt w salonie, pośredni kolor może nie być najlepszym wyborem.
 2. Mniej wyróżniające się – w porównaniu do jasnych lub ciemnych mebli, pośrednie kolory mebli mogą wydawać się mniej wyróżniające się i mniej interesujące dla niektórych osób.
 3. Wymaga ostrożnego doboru – meble w pośrednim kolorze mogą łatwo zlewać się ze ścianami i dekoracjami w salonie, dlatego wymagają ostrożnego doboru, aby uniknąć zbyt monotonnego wyglądu.

A więc meble w pośrednim kolorze są wszechstronne, uniwersalne i łatwe do dopasowania do innych elementów wystroju salonu. Optycznie rozszerzają pomieszczenie i pasują do różnych stylów aranżacji. Jednocześnie mogą wydawać się mniej ekstrawaganckie i mniej wyróżniające się niż jasne lub ciemne meble, a ich dobra kompozycja z pozostałymi elementami wyposażenia wymaga ostrożnego doboru.

Na koniec… Trzy Słowa podsumowania.

Podsumowując cały artykuł myślę, że dobrze przedstawiliśmy wady i zalety produktów w 3 odcieniach, które w dużej mierze dominują w wielu domach i mieszkaniach. Pamiętajmy Nie można znaleźć złotego środka. Myślę, że idealnym rozwiązaniem jest wybranie jednej z skrajności kolorystycznych. Chyba, że zastosujemy półśrodki, które również są świetnym rozwiązaniem lecz zawsze będzie krążyło w głowie słowo ale…  Na koniec pragnę dodać, że głównymi bohaterami tego wpisu są Zestawy Mebli Onyx do Salonu w 3 wariantach kolorystycznych (Biały Połysk, Czarny Połysk i Dąb Flagstaff).

5 Comments

 1. Dziękujemy za odpowiedź. Cieszymy się, że nasze produkty spełniają Pana/Pani oczekiwania. 🙂

 2. Meble w kolorze Flagstaff to zdecydowanie to czego potrzebuję, idealnie pasują do mojego loftowego salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *